Öt gól és két piros lap egy félidő alatt!

A dobogós Perbál SC kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re legyőzte a Szigetgyöngyét a Pest megyei másodosztály Nyugati-csoportjának 17. fordulójában. Képgalériával!

Áruld el, melyik a kedvenc magyar labdarúgócsapatod, és nyerj egy iPhone 5-öt a Rangadótól. Klikk és like! A sorsolást március 20-án tartjuk közjegyző előtt.

A két csapat találkozója ősszel is gólzáporosra sikeredett, ugyanis a Perbál 3-2-re nyerni tudott Szigetmonostoron. A mostani meccs előtt a házigazda a harmadik, vendége pedig a tízedik helyen állt, és a 12 pontos különbség is perbáli sikert vetített előre.

Mindkét csapat teljes kerettel vágott neki a találkozónak. Az első félidőben a vendégek játszották a futballt, több helyzetük is akadt, de hiába, mert gólra egyiket sem tudták váltani. A Perbál szokatlan módon a labdák felívelgetéséből próbált helyzetet kialakítani, ám ez a módszer abszolút nem járt sikerrel, hiszen a kapu közelébe sem nagyon jutottak az első felvonásban. A parázshangulatú második etap hatodik percében a vendég Szigetgyöngye megszerezte a vezetést Takács Márton góljának köszönhetően egy kontraszituációból, mondhatni megérdemelten, az addig látottak alapján. Rögtön hét perccel az első gól után jogos büntetőhöz jutott Balla Endre csapata, amit biztos lábbal értékesített Klement József (0-2).

Felpörögtek az események, hiszen a 62.percben szépíteni tudott a hazai csapat, Dózsa Márk góljának köszönhetően. A tizenhatoson belül hatalmas volt a kavarodás, a labda jobbra-balra pattogott, míg végül a perbáli játékosnak sikerült bevágnia a hálóba. Aztán jött a mérkőzés első meghatározó fordulata: tíz perc múlva, a 64. percben a játékvezető kiállította Vígh Zoltánt a monostoriaktól, második sárga lappal. Persze, ezt a vendégek jogtalannak ítélték. Az emberhátrányba kerülő Szigetgyöngye három perc múlva ismét gólt kapott (2-2). A kiállítás olyan mértékben megzavarta a csapatot, hogy a 71. percben ismét gólt tudott szerezni a Perbál, Bogár Richárd révén. Ez a találat jelentette a győzelmet, amelyet kétgólos hátrányból sikerült megszereznie a házigazdának, igaz, kiállítás segítségével.

A mérkőzés végéhez érkezve a monostori csapatnak sikerült összeszednie még egy piros lapot: amikor már elveszettnek tűnt a mérkőzés, kissé elborult a játékosok agya, leginkább Boros Rolandnak, akit a játékvezető heves reklamálásért rögtön leküldött a pályáról. A hazaiak tehát kilenc perc leforgása alatt három góllal megfordították a találkozót. A Perbál megnyerte a mérkőzést, és maradt a tabella harmadik helyén, a Szigetgyöngye viszont a 11. pozícióba csúszott vissza a Pomáz győzelmének köszönhetően.

Pest megyei II. osztály, Nyugati-csoport, 17. forduló

Perbál SC – Szigetgyöngye SE 3-2 (0-0)
Gólszerzők: Dózsa M. (62.), Albert G. (67.), Bogár R. (71.), illetve Takács M. (51.), Klement J. (tizenegyesből 58.)
Kiállítva: Vigh (64.), Boros (89.)

Az összes szombati eredmény ide kattintva, az összes vasárnapi eredmény pedig ide kattintva megtekinthető!

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.