Pest megyei II. osztály, 24. forduló

Nem bírtak a csapatok egymással a bajnoki rangadón a megye kettőben

Mindhárom bajnokságban legalább ötpontos a listavezető előnye. Mutatjuk az összefoglalókat!

Gyorsan szeretnél értesülni a focivilág híreiről? Csatlakozz hozzánk facebookon! Klikk.

Északi csoport

A forduló meglepetését a Pomáz okozta, miután a dobogóra pályázó Budakalászt tömték ki. Pedig a negyedik percben a vendégek szerezték meg a vezetést, és még a félidőben is náluk volt a fór, a szünet után a pomáziak négyet vágtak. A listavezető Szentendre magabiztosan hozta a három pontot otthon, a Dunakeszi pedig meglepő döntetlenbe futott bele, miután kiállították a kapusukat. A dobogóért csatázó csapatok közül egyedül a Verőce nyert, miután elvitték a Veresegyházától a három pontot.

Pomáz-Budakalász 5-2, Szentendre-Vác-Deákvár 3-0, Pécel-Leányfalu 1-0, Isaszeg-Göd 1-2, Kismaros-Dunakeszi 1-1, Vácduka-Piliscsaba 0-8, Veresegyház-Verőce 0-2.

Az élmezőny: 1. Szentendre 60 pont, 2. Dunakeszi 48 pont*, 3. Verőce 48 pont, 4. Budakalász 47 pont, 5. Isaszeg 43 pont.

Déli csoport

A forduló egyik meglepetését az Újhartyán okozta, miután egy zseniális hajrában az utolsó percekben fordítottak a dobogóra hajtó Örkény ellen. A szintén a dobogóért küzdő Bugyi sem tudott nyerni a Pereg ellen, de az egy ponttal is meg tudták őrizni harmadik pozíciójukat. A legnagyobb meglepetést a Törökbálint kiütéses veresége okozta, hiszen a Tököl II nem élcsapat, mégis egy ötöst kaptak tőlük. Mivel a Dunavarsány magabiztosan nyert, így már öt pont a különbség az első és a második között. Az Alsónémedi otthon, a Felsőpakony idegenben nyert.

Ócsa-Felsőpakony 0-3, Gyál-Dunavarsány 0-5, Tököl II-Törökbálint 4-1, Alsónémedi-Taksony II 3-1, Újlengyel-Ráckeve 1-1, Bugyi-Pereg 2-2, Dömsöd-Táborfalva 2-0, Újhartyán-Örkény 2-1.

Az élmezőny: 1. Dunavarsány 60 pont, 2. Törökbálint 55 pont, 3. Bugyi 51 pont, 4. Felsőpakony 49 pont, 5. Ráckeve 47 pont.

Keleti csoport

A bajnoki rangadón nem bírt egymással a két csapat, pedig Vasadi már a második percben előnyhöz juttatta a Sülysápot. A vége döntetlen lett, így megmaradt a Törtel ötpontos előnye. Ennek a Valkó örülhetett volna leginkább, hiszen egy győzelemmel közeledhetett volna az első duóra, de ehelyett kikaptak Ikladon. A Gyömrő kiütéssel, a Bag szoros meccsen nyert az első ötösből. Kilenc gólt láthattak a kilátogatók Péterin, amiből hatot a hazai csapat szerzett. Nem lehetett panasz a hévízgyörki meccsre sem, ahol a megtáltosodó hazaiak négyet rúgtak, és hármat kaptak.

Törtel-Sülysáp 2-2, Péteri-Ecser 6-3, Gyömrő-Aranyszarvas 5-1, Tápiószele-Üllő 1-1, Hévízgyörk-Úri 4-3, Iklad-Valkó 2-1, Aszód- Bag 2-3.

Az élmezőny: 1. Törtel 57 pont, 2. Sülysáp 52 pont, 3. Valkó 44 pont, 4. Gyömrő 43 pont, 5. Bag 37 pont.

Ha tetszett a cikk, csatlakozz facebook oldalunkhoz ezen a linken!

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.